Baner wydarzenia - kontur worka i tytuł wydarzenia

Worki Sztuki

“Worki Sztuki dla Środowiska” – happening ekologiczny

Trasa Szlaku Maszkaronów Tarnowskich, środa 5 czerwca 2024 r., godz. 12:00-14:00 | 13:00-16:00 |17:00-19:00

W różnych miejscach Tarnowa zostaną rozstawione maszyny do szycia, przy których znani tarnowianie będą szyć ekoworeczki na warzywa i owoce. Zaprezentują oni jak samodzielnie wykonać ekoworeczek wielokrotnego użytku, którym można zastąpić jednorazowe opakowania i ograniczyć używanie foliowych woreczków w codziennym życiu. Wydarzenie ma na celu promocję recyklingu, ograniczanie używania plastiku, a przez to ochronę środowiska naturalnego.

Gdzie szyjemy?

godz. 12:00-14:00

Czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4
Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Rynek
Galeria Aniołowo, ul. Piekarska
Multimedialne Centrum Artystyczne, ul. Wałowa
Kawiarnia SOFA, ul. Wałowa
Tarnowski Teatr, ul. Mickiewicza

godz.  13:00-16:00

Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego

godz.  17:00-19:00

Dom Kultury Westerplatte, ul. Westerplatte

Happening „Worki Sztuki dla Środowiska” odbywa się w ramach prowadzonej przez MPEC Tarnów i Szkołę Szczepanika kampanii ekologicznej „Worki Sztuki” nagrodzonej tytułem najlepszej Eko Inicjatywy Małopolski 2023 w plebiscycie EKO HERO Małopolski, organizowanym  przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gazetę Krakowską. W ramach kampanii „Worki Sztuki” z ofiarowanych przez mieszkańców Tarnowa firanek kreatywni uczniowie tarnowskiej Szkoły Szczepanika uszyli dotąd 1330 ekoworeczków wielokrotnego użytku, wszystkie zostały rozdane tarnowianom w 694. rocznicę urodzin Tarnowa, 7 marca 2024 r.

Organizatorzy i partnerzy happeningu „Worki Sztuki dla Środowiska” MPEC Tarnów, Szkoła Szczepanika, Pralnia Ekologiczna PERS, Dom Kultury Westerplatte, Galeria Aniołowo, Kawiarnia Lawenlove, Warsztaty Terapii Zajęciowej SOSW, Czytelnia Czasopism Bieżących – Miejska Biblioteka Publiczna, Multimedialne Centrum Artystyczne, Biuro Wystaw Artystycznych, Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Pałac Młodzieży, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Kawiarnia SOFA, Liceum Sztuk Plastycznych, Fundacja Współ-dzielnia.

Więcej o wydarzeniu:
Worki Sztuki dla Środowiska na Facebooku, oraz na stronie mpec.tarnow.pl
Tutorial jak uszyć ekoworeczek

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w happeningu!

lipiec 2024

Tekst na zielonym tle z cząstkami cytryny

Godziny wakacyjne

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązują wakacyjne godziny otwarcia