Twarz mężczyzny z lekkim zarosem

Jakub Małecki

Spotkanie autorskie

Czytelnia Czasopism, ul. Krakowska 4 (parter), 7 czerwca 2024 r., godz. 17:00 (wstęp wolny)

JAKUB MAŁECKI – pisarz, autor m.in. Dygotu, Rdzy i Święta ognia, laureat Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „An-gelus”, nagrody Europese Literaturprijs, nagrody im. Stanisława  Barańczaka i nagrody Yasnaya Polyana przyznawanej przez Muzeum Lwa Tołstoja. Magazyn Literacki “Książki” uznał Horyzont Książką Roku 2019. Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i azerbejdżański.

Fragment Historii podniebnych znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W 2023 r. ukazała się ekranizacja Święta ognia w reżyserii Kingi Dębskiej, którą wyprodukowała wytwórnia Opus Film (Ida, Zimna wojna).

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem imprez MBP  [PDF 600 KB].

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czerwiec 2024
lipiec 2024

Tekst na zielonym tle z cząstkami cytryny

Godziny wakacyjne