Zakup dostępu do e-booków oraz zakup nowości wydawniczych dla MBP w Tarnowie. Projekt nr 1 Jeśli...
“COOL(turalne) spotkanie” z Jakubem Ćwiekiem
Pisarzem, stand-uperem, scenarzystą, podróżnikiem.
Czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4 (parter), 12 grudnia 2022 r., godz. 17:00
Prowadzenie: Agnieszka Włoka.
Spotkanie z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego
Specjalne spotkanie dla młodzieży z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego:
Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24A, 12 grudnia 2022 r., godz. 11.30
JAKUB ĆWIEK
Debiutował zbiorem opowiadań Kłamca, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy “Liżąc ostrze”, a rok później horror “Ciemność płonie” (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl “Chłopcy” (2012-2015) oraz dwutomowe “Dreszcz” (2013-2014) i “Grimm City” (2016-2017). Jedenastokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller “Szwindel” (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem “Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu” (Marginesy 2018), oraz thriller psychologiczny “Topiel” (Marginesy 2020), uzupełniony słuchowiskiem dla Storytel “Topiel: Dom w głębi lasu”. Autor słuchowisk: “Jednooki król”, “Robin Hood i Szmaragdowy Król” (Storytel), współautor (wspólnie z Wojciechem Chmielarzem) słuchowiska “Skowyt” (Audioteka 2021) i “Niech to usłyszą” (Radio Zet, Empik Go 2022). Zdobywca statuetki Golden Mic w Kategorii Najlepszy debiut w Internecie 2020. Autor powieści sensacyjnej “Drelich”. “Prosto w splot” (Marginesy 2021). Najnowsza książka Panie Czarowne ukazała się nakładem wydawnictwa SQN w 2021.
Zobacz także wydarzenie na Facebooku
“Biblioteka COOL(tura)”
Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia “Biblioteka COOL(tura)” pomyślanego jako cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi – ludźmi kultury i poczytnymi autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również z autorami znanymi z innych aktywności, nie tylko literackich, oraz warsztatów komiksowych z udziałem rysowników.
Działania mają na celu promocję czytelnictwa i pobudzenie zainteresowań czytelniczych i literackich, szczególnie wśród ludzi młodych.
Przedsięwzięcie jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów
Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.norwaygrants.org