Biblioteka w czasie pandemii

wykaz zasad korzystania z biblioteki

Aktualne procedury i obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w Bibliotece:

1. Czytelnik wchodzący na teren biblioteki zobowiązany jest zasłonić maseczką usta i nos oraz  dokonać dezynfekcji rąk.
  2. Do odwołania w działach i filiach ustala się, indywidualnie dla każdej agendy, liczbę czytelników przebywających w lokalu biblioteki w tym samym czasie.
  3. Czytelnicy proszeni są o ograniczenie do koniecznego minimum czasu wizyty w bibliotece. Zaleca się, aby przed wizytą w bibliotece, zamówić książki poprzez katalog, mailowo lub telefonicznie
  4. W czasie pobytu w bibliotece należy zachować bezpieczne odległości (2 m).
  5. Czytelnicy oczekujący na wejście do lokalu bibliotecznego pozostają na zewnątrz i bezwzględnie zachowują zalecane odległości między sobą.
  6. Przywrócony zostaje w ograniczonym zakresie wolny dostęp do półek. Zakres wolnego dostępu do półek w każdej agendzie ustala się indywidualnie.
  7. Do odwołania wydłuża się termin zwrotu wypożyczonych materiałów do 40 dni. Termin zwrotu materiałów wypożyczonych z Czytelni Naukowej w ramach wypożyczeń krótkoterminowych do odwołania wydłuża się do 14 dni.
  8. W Czytelni Naukowej, Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie oraz wyznaczonych filiach dopuszcza się korzystanie z udostępniania zbiorów na miejscu.
  9. W wyznaczonych agendach biblioteki dopuszcza się korzystanie z wyznaczonych stanowisk komputerowych w Telecentrach. Możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych dla każdej agendy ustala się indywidualnie.
  10. Zaleca się, aby czas korzystania ze zbiorów na miejscu i czas korzystania ze stanowisk komputerowych nie przekraczał 1/2 godziny.
  11. Działalność kulturalna i edukacyjna prowadzona jest w ograniczonym zakresie –  zgodnie z aktualnym rozporządzeniem. O szczegóły zapytaj w bibliotece.
  12. Zasady zapisu do Biblioteki pozostają bez zmian.
  13. Czasowo zostaje zniesiony limit 5 książek wypożyczonych przez czytelnika w jednej filii. Dopuszcza się możliwość wypożyczenia dodatkowo 3 woluminów książek lub audiobooków w jednej filii.
  14. Termin zwrotu materiałów bibliotecznych, których z powodu zamknięcia działu/filii nie można do niej zwrócić, zostaje automatycznie przedłużony.
  15. Zwrotów materiałów bibliotecznych można dokonać jedynie w filii, w której zostały one wypożyczone.
  16. Czytelnik zobowiązany jest uregulować wszelkie należności za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych naliczone przed czasowym zamknięciem biblioteki.

Terminy zwrotu wypożyczonych materiałów można sprawdzić na własnym koncie bibliotecznym po zalogowaniu przez katalog SOWA lub telefonicznie w dowolnej filii lub dziale.

Jeśli masz objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy zostań w domu! Skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną:  kontakt do działów i filii

Zachęcamy naszych czytelników do korzystania ze zbiorów udostępnianych on-line. Przypominamy również, że cały czas funkcjonuje usługa kwerend zdalnych (e-mail lub telefoniczna). Można zamówić skan fragmentów publikacji, np. artykułu lub książki, zestawienie bibliograficzne lub inne zapytanie. Kwerendy można składać osobiście, mailowo lub telefonicznie w:

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Dyrektora MBP w Tarnowie z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie zmiany procedur funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19 —> ZARZĄDZENIE

wrzesień 2024

Matka Boska z Dzieciątkiem

Sakrum / Profanum

Wystawa malarstwa Pawła Mroza Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, wernisaż 3 października (czwartek) 2024 r.,…