Home Zajęcia dla szkół i przedszkoli
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - LUTY 2018 PDF Drukuj Email
Wkrótce...
Wpisany przez Redaktor
poniedziałek, 22 stycznia 2018 11:01

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
”Nowy Rok na czasie, czyli o kalendarzu i zegarku”. Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Uczestnicy zajęć posłuchają o pierwszych zegarkach wielkości domu, dowiedzą się w jaki sposób liczono czas w nocy, poznają historię kalendarza, Starego Roku i czterech córek.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

P jak_Przedszkole„ P” jak przedszkole
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkole nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki. Spotkanie w lutym zatytułowane "My się zimy nie boimy” poświęcone będzie zimowym zwyczajom zwierząt.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 7 lutego, godz. 11.00

bawanki„W bałwankowej krainie”
Głośne czytania, zabawy, zagadki oraz zajęcia plastyczne do wierszy min. „Dziewięć bałwanków” A. Łady–Grodzieckiej oraz „Dziesięć bałwanków” W. Chotomskiej. Spotkania dla dzieci z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczania książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 09, 13 lutego, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi).
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 06, 12, 22 lutego, godz. 9.00

wojenne wspomnienia„Wojenne wspomnienia”
Spotkanie młodzieży z Synem Pułku – Panem Tadeuszem Sójką.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 7 lutego, godz. 10.30

F9 zakamarkowe_spotkania„Zakamarkowe spotkania”
Całoroczny cykl spotkań uczniów i przedszkolaków z literaturą skandynawską.
Zajęcia opracowane w oparciu o książki Wydawnictwa Zakamarki dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego. Szwedzką literaturę dla dzieci ceniona jest na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób traktowania dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, zajęcia realizowane po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze‑Dwudniakach dotycząca specjalnych zbiorów audiowizualnych.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia

mrozem malowane„Mrozem malowane”
Zajęcia literacko – plastyczne i edukacyjne dla przedszkolaków, podczas których dzieci dowiedzą się w jaki sposób powstają mroźne obrazy, szron i szadź. Wykonają pracę plastyczną tworząc według własnej wyobraźni mroźne wzory.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia

Poprawiony: wtorek, 13 lutego 2018 07:40

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.