Home Zajęcia dla szkół i przedszkoli
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - GRUDZIEŃ 2017 PDF Drukuj Email
Wkrótce...
Wpisany przez Redaktor
wtorek, 28 listopada 2017 06:15

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Magia świąt Bożego Narodzenia” - zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Najmłodsi zapoznają się z tradycjami i obrzędami związanymi z najbardziej rodzinnymi świętami.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.

Wisla„Perypetie Pani Wisły”
W związku z obchodami Roku Wisły mamy w ofercie dla najmłodszych inscenizację teatralną „Perypetie Pani Wisły”, będącą adaptacją legendy o powstaniu Królowej Rzek. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.

tornister„Kłótnia w tornistrze”
Zapraszamy najmłodszych na przedstawieni kukiełkowe „Kłótnia w tornistrze” na   podst. opowiadania Elżbiety Bednarczyk. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Lenka„Lenka i magiczne drzewo”

Teatrzyk kamishibai (teatr obrazkowy, teatr ilustracji) adresowany do najmłodszych opowiadający o braku zgody między dwoma przyjaciółkami i wynikłymi z tego konsekwencjami.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

franklin„Franklin i książka z biblioteki”
Teatrzyk kamishibai (teatr obrazkowy, teatr ilustracji) przedstawiający przygodę sympatycznego żółwika Franklina. Krótka opowieść o odwadze i odpowiedzialności.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

F1 Swiat_gdy„…Świat, gdy ma się kilka lat…”
Cykliczne spotkania edukacyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1 i 27. W programie: głośne czytanie, zagadki i zabawy.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, 13 grudnia, godz. 11.00

F5„Magiczne Święta”
Spotkania literacko-plastyczne. Dzieci wysłuchają utworów o tematyce świątecznej, zapoznają się z niektórymi zwyczajami oraz wykonają prace plastyczne. Zajęcia w ramach cotygodniowych spotkań dla dzieci z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, czwartki

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczania książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 6, 8 grudnia, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi).
Grudniowe spotkania dotyczyć będą Mikołajek oraz tradycji bożonarodzeniowych.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1,14, 22 grudnia, godz. 9.00

F9 misieMisie, kochane misie”- zajęcia dla grup przedszkolnych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W programie zajęć czytanie książeczek, w których głównymi bohaterami są misie, słuchanie piosenek i malowanie ukochanych pluszaków.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia

Swieta„Bożonarodzeniowe opowieści”
Zajęcia dla dzieci przedszkolnych i klas nauczania początkowego wprowadzające w bożonarodzeniowy czas.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze‑Dwudniakach dotycząca specjalnych zbiorów audiowizualnych.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia

F17 Wiecej_niz_biblioteka„Więcej niż Biblioteka”
Lekcja biblioteczna dla uczniów ze SP Nr 23 – o spędzaniu wolnego czasu w bibliotece, gdzie można: wypożyczyć lub poczytać książkę i czasopismo na miejscu, wyszukać interesujące materiały w Internecie, skanować i drukować, zwiedzać aktualną wystawę, wziąć udział w zorganizowanych zajęciach w czasie wakacji i ferii zimowych
Filia 17, ul. Westerplatte 8a, terminy do uzgodnienia

F17 czas_na_plus„Czas na plus”
Spotkanie połączone z zabawą dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24 w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka - na temat oferty biblioteki dla najmłodszych czytelników; kolekcji baśni i bajek, książeczek edukacyjnych oraz gier planszowych.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, terminy do uzgodnienia

reniferieReniferie przedświąteczne
Pogadanka na temat miejsca i znaczenia renifera w tradycji bożonarodzeniowej. W części warsztatowej zajęć – wykonywanie reniferów z wykorzystaniem materiałów plastycznych i patyczków od lodów.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, Terminy do ustalenia.(tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 11:14

Copyright © 2017 . Wszelkie prawa zastrzeżone.